Nadszedł wreszcie czas przebudzenia dolara

Nadszedł wreszcie czas przebudzenia dolara

eur usd

Analizy i komentarze nie są rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia MF z 19 października 2005 r. Zostały sporządzone w celach informacyjnych i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różgood kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice maxitrade.com/pl/ kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe.

EUR – Unia Europejska najbardziej potrzebuje przejścia na system MMT, jeżeli cały projekt unijny ma na celu uniknięcie napięć egzystencjalnych, zwłaszcza promowanego przez włoskiego wicepremiera Matteo Salviniego alternatywnego systemu walutowego mini-BOT. UE najwięcej zyska, zarówno pod względem ekonomicznym, jak i walutowym, z szerzej zakrojonych działań fiskalnych i nawet jeżeli następnym prezesem Europejskiego Banku Centralnego będzie Niemiec Jens Weidmann, zapowiedział on, że program bezpośrednich transakcji monetarnych (zasadniczo MMT) to istotna opcja polityczna (i uznana za legalną przez najważniejsze sądy UE).

Kurs dolara ponownie idzie w górę.

Oczywiście zawsze może byc inaczej, bo przecież w Stanach może wybuchnąć Yellowstone, w świecie zaistnieje jakiś globalny gorący konflikt, a FED ponownie ogłosi dodruk jak w 2009. Na teraz zmierzamy raczej w stronę four https://maxitrade.com/pl/eur-usd/,5-5 zł, a nie 2-three zł za dolara.

We wtorek złoty powinien pozostać stabilny

Co prawda dotkliwe obostrzenia w handlu zagranicznym pomiędzy UE a USA raczej nie są najbardziej prawdopodobnym scenariuszem, ale rosnące napięcie pomiędzy Chinami i Stanami Zjednoczonymi, nawet jeśli się nie skończy rzeczywistą wojną handlową może pogorszyć nastroje przedsiębiorców, którzy zamiast inwestować będą gromadzić obtainedówkę. To oznacza spowolnienie wzrostu gospodarczego na całym świecie. Najbardziej stracą na tym gospodarki otwarte (uzyskujące duże dochody z wymiany handlowej np. UE w tym Polska, część Azji) a zdecydowanie mniej zamknięte (według Banku Światowego eksport USA to tylko 12 proc. PKB, Unii 43 proc., a Polski ponad 50 proc.).

Wskaźniki

Pozostaje, więc pytanie czy sprzedawać dolary czy się z tą decyzją wstrzymać?. makroekonomicznych, a notowania EUR/USD pozostają dalej “przyklejone” do poziomu 1,16 dolara. zagraniczny wpływać będzie ponadto stabilny, z tendencją do powolnej aprecjacji, kurs złotego względem euro oraz stabilny, z tendencją do deprecjacji, kurs złotego wobec dolara amerykańskiego” – czytamy dalej w raporcie. odsetek eksporterów informujących o nieopłacalnym eksporcie, jak i kursy opłacalności eksportu rozliczanego w euro i dolarze. Tym samym bieżące notowania złotego nie stanowią bariery, a nawet wspomagają rozwoju eksportu” – czytamy dalej.

usd eur

Nie wiem. Zgodzic sie moge, ze finansjera nie po to budowala eurusd to wszystko, zeby tak sie idiotycznie wylozyc.

Przygotowaliśmy dla Państwa naszą prognozę długoterminową na okres trzydziestu dni dotyczącej pary walutowej dolar – złoty. W prognozie tej umieściliśmy najniższą i najwyższą wartość kursu dolara względem złotego. Czyli kiedy warto kupić dolara, a kiedy sprzedać, aby zarobić.

  • Prognoza średniego kursu dolara four.25.
  • Prognoza średniego kursu dolara four.15.
  • Piękną, bo dopiero na interwale 1M prześlicznie widać podfale a i c, zaś pomiędzy nimi 5-impulsowy zygzak.

Teraz spadki wartości dolara powinny przyspieszać. Stopa obniżamy na poziom okolic three.80 zl. Na parze dolarPLN sytuacja rozgrywa się jak dotychczas jak po sznurku. Mieliśmy wybicie wsparcia przy 3.80 co aktywowało sygnał sprzedaży, po czym mieliśmy ruch powrotny do okolic three.80 – czyli własnie do wybitego wsparcia i kurs nurkuje na dół.

Nie jest to żaden szał jak na średnio czy zwłaszcza długoterminowy development bo to zaledwie 100 kurs euro dolar % od dzisiejszych poziomów cenowych. Sytuację będziemy monitorować w serwisie na bieżąco.

Panie Nowak. Mysle, ze ma Pan racje ale ja sie na roznych motylach i innych dzwigniach nie znam. Wiec mysle inaczej.

A na pewno będą kolejne cła, bariery i dalsze unicestwianie globalizmu, który bardziej niż hegemonii USA służył do tej pory ChRL i Niemcom. Na kolejne naście miesięcy zapowiadam coraz silnego dolara, coraz słabszą gospodarkę UE i wodospad na EURUSD w stronę 1.04, a nawet poniżej parytetu. Z moich obliczeń wychodzi, że mogłaby to być końcowa fala piąta układu (rozpoczęta w lutym ub.r.), układu jaki EURUSD wyrysował od maja 2011, z zasięgiem aż do zero.ninety six (chętnie zamieszczę wykres swojej projekcji, gdyby dałoby się tu wklejać obrazki).

Rynek buduje inną kindę niż klasyczna pięciofalowa struktura wzrostowa. Fala ta podobnie jak na notowaniach srebra ma charakter wydłużony, jest więc niestandardowa. “Spowolnienie w Polsce jest ledwo zauważalne, amerykański financial institution centralny w styczniu wycofał się z planów podwyżek stóp procentowych w 2019 roku, a kwestia brexitu jak na razie została odłożona w czasie. W efekcie punkt startowy dla euro na drugą połowę roku jest niżej niż zakładaliśmy, więc zdecydowaliśmy się na obniżenie ścieżki prognoz na resztę 2019 roku” – komentują ekonomiści Santandera. Dawno nie było tak jednoznacznych prognoz walutowych.

W wariancie pozytywnym może to być jedynie spadek korygujący cały wzrost od dołka z okolic three.30 zl. Taka standardowa korekta mogłaby sięgnąć od 30 do 50 % całego wzrostu. Na parze dolarPLN okolice wsparcia przy three.seventy seven rzeczywiście okazały sie dołkiem po czym kurs ponownie ruszył do góry. Zzakładałęm, że z tego własnie wsparcie może jeszcze się zrealizować ostatnia fala wzrostowa na amerykańskiej walucie. Ten scenariusz jest właśnie w grze.

Złoty wpatrzony w dane z Europy i USA

Wsparciem dla nas powinna być wiedza płynąca z indeksu dolara, indeksu PLN oraz z pary euro-dolar. W powyborczej gorączce kurs doszedł nam do poziomu oporu z okolic 4.10 zl.

Miesiąc sierpień przynosi jak na razie mocną złotówkę względem dolara. Za ten stan tak jak mówiliśmy odpowiedzialna jest sezonowość. Podczas niej spada bezrobocie w Stanach Zjednoczonych i w Polsce. Tyle, że spadek bezrobocia w USA jest bardziej trwały niż w Polsce.

eur usd wykres